loading

Geometria zawieszenia

Geometria zawieszenia – Katowice

Do prawidłowego działania układu kierowniczego konieczne jest ustawienie geometrii zawieszenia. Ma ona olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo w czasie jazdy oraz adekwatną reakcję pojazdu na polecenia kierowcy. Właściwie ustawiona geometria pozwala na kontrolowane przemieszczanie się po drodze prostej jak i na zakrętach. Nasza firma od wielu lat świadczy profesjonalne usługi w ramach geometrii zawieszenia względem kierowców z Katowic, Czeladzi, a także innych lokalizacji Śląska i Zagłębia. Nasz warsztat znajduje się w Czeladzi, gdzie jesteśmy świetnie skomunikowani z całym województwem śląskim.

Najważniejszy parametry w geometrii zawieszenia

Zbieżność kół dotyczy wzajemnego ustawienia tylnej i przedniej osi. Jest to kluczowy parametr geometrii zawieszenia, mający wpływ na przenoszenie sił oddziałujących między podłożem a oponami. Kąt pomiędzy kołami osi może wynosić od -3 do +3 stopni, a tym samym będziemy mówić o zbieżności lub rozbieżności kół. W przypadku kół zbieżnych, pojazd będzie stabilnie jechał na wprost, jednak z pewnymi oporami wchodził w zakręty. Ustawienie rozbieżne wymusza na kierowcy częste korekty kierunku jazdy, jednak ułatwia skręcanie. Kąt pochylenia kół określa ich wzajemne ustawienie względem siebie i może wahać się od -10 do +10 stopni. W przypadku kąta ujemnego mówimy o tak zwanym negatywie, gdy natomiast ich ustawienie przypomina dużą literę V, mówimy o pozytywie. Odpowiednie ustawienie tej wartości ma duży wpływ na tempo zużycia opony i bieżnika. Kolejne dwa istotne parametry geometrii zawieszenia to: kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, który w dużym stopniu wpływa na tempo zużycia łożysk piast oraz kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy, określający tzw. promień zataczania o wartości zazwyczaj ujemnej.

Geometria zawieszenia – Katowice, Śląsk, Zagłębie. Nasza oferta

Parametry geometrii kół zmieniają się w trakcie eksploatacji pojazdu, zużywania się jego części oraz pod wpływem oddziaływań wywieranych przez nawierzchnię. Szybkie przejeżdżanie przez krawężniki i dziury może powodować przestawienie lub nawet odkształcenie niektórych elementów zawieszenia. W naszej firmie doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego udostępniamy ofertę skierowaną do szerokiego grona odbiorców pragnących ustawić geometrię zawieszenia w swoich pojazdach osobowych, ciężarowych, transportowych, dostawczych. Jesteśmy zlokalizowani w Czeladzi, a doskonała komunikacja z całym regionem pozwala nam nieść pomoc względem Klientów z Katowic i innych miejscowości ze Śląska i Zagłębia. Zapraszamy ich do kontaktu oraz składania zapytań ofertowych – z naszej strony mogą liczyć na konkurencyjne stawki, najkrótsze terminy realizacji usługi oraz profesjonalne wsparcie naszego doświadczonego sztabu mechaników.

Godziny pracy

Poniedziałek-Piątek: 08:00-17:00